Solis » Pompy ciepła » Pompy ciepła Solis  

Najnowocześniejsze pompy ciepła.

Gromadząc doświadczenie stworzyliśmy urządzenia na miarę naszych czasów i przystosowane do Państwa potrzeb. Wprowadzenie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii pozwoliło nam na udoskonalenie powszechnie stosowanych rozwiązań stosowanych w pompach ciepła.

Rozwiązanie będące ewolucją termostatycznych to elektroniczne zawory rozprężne oparte o silniki krokowe. Jest to elektromechaniczne urządzenie z serwosterowanie, które od kilku lat jest już dość powszechnie dostępne na rynku. Rozpręża ono czynnik chłodniczy w zmienny sposób przy wykorzystaniu (poprzez sterownik) elektronicznego przetwornika ciśnienia i czujnika temperatury (odpowiadającego zewnętrznemu wyrównaniu ciśnienia, oraz czujnikowi termostatycznego zaworu rozprężnego). Obydwa te czujniki są zamontowane na końcu parownika, a ich pomiary są przetwarzane przez mikroprocesorowy sterownik specjalnie opracowany dla pomp ciepła, który decyduje o optymalnym stopniu otwarcia zaworu w określonym czasie.

Kolejnym elementem cechującym pompy ciepła Solis pracujące ze zmiennymi temperaturami skraplania i wahającymi się przepływami jest wymiennik ciepła do przekazywania ciepła pomiędzy rurociągami cieczowymi, a ssawnymi sprężarki.

W każdym układzie z pompą ciepła głównym konsumentem energii elektrycznej poza sprężarką jest pompa źródła dolnego. Pompa ta ma za zadanie przetłoczenie wody bądź roztworu glikolu ze źródła dolnegodo parownika pompy ciepła, gdzie następuje proces parowania czynnika (odbioru energii).

Pompy ciepła z racji warunków pracy jakim są poddawane wymagają wymienników ciepła o wysokiej sprawności zapewniających pracę urządzenia w pełnym zakresie temperatur pracy.

Mamy na końce realizację wielu instalacji z zastosowaniem pomp ciepła.

Każda pompa ciepła oznaczona marką Solis jest produkowana z największą starannością z zastosowaniem komponentów najwyższej jakości.

© 2004-2009, Solis Sp. z o.o.